Frakční resurfacing

omlazení a vypnutí pokožky, k odstranění či zjemnění vrásek

Účelem zákroku je zlepšení vzhledu pokožky. Laser odpařuje ultratenké vrstvičky buněk z kožního povrchu a vypíná vazivo v hlubších vrstvách. Plošně tedy odstraní celou horní vrstvu kůže, která je kompletně zpevní hlubší vrstvu, tím vznikne efekt omlazení.


Provedení zákroku

Zákrok se provádí ambulantně. Pro zmírnění citlivosti, bolestivosti se 50 minut před zákrokem aplikuje krém s lokálním anestetikem. Po ukončení se na kůži nanese mast.

Po zákroku

Bezprostředně po ošetření laserem může být viditelné mírné zbělení, zežloutnutí, zarudnutí, tečkovité krvácení kůže. Vše se zklidňuje během 1 - 7 dnů, dle typu zákroku. Nejvýraznější zčervenání a změny na kůži bývají 2-3 dny, z tohoto důvodu je vhodné si po ošetření naplánovat dny volna. Postupně dochází k novotvorbě kolagenu a vypnutí pleti. Podle charakteru původního problému, hloubce zákroku a individuální reakce pleti je možné ošetření opakovat. Subjektivně je popisován pocit jemného pálení. Po zákroku je nutné vícekrát denně aplikovat termální vodu a promazávat kůži lokálním léčivem (Framykoin ung.) Chlazení zmírňuje otok a bolestivost. Pokud není pokožka poškozená, je možné aplikovat make-up, cca 4. den po ošetření.

Omezení po zákroku

Minimálně 8 týdnů po ošetření je nutné nevystavovat se slunečnímu záření. Je doporučována aplikace krému s vysokým UV faktorem (SPF 50+).