Frakční resurfacing laserem Fotona Er-YAG 

omlazení a vypnutí pokožky, k odstranění či zjemnění vrásek a jizev po akné

Účelem zákroku je zlepšení vzhledu pokožky. Laser odpařuje ultratenké vrstvičky buněk z kožního povrchu a vypíná vazivo v hlubších vrstvách. Plošně tedy odstraní celou horní vrstvu kůže a zahřátím zpevní hlubší vrstvy, tím vznikne efekt omlazení.

Oproti technologii frakčních CO2 laserů má erbiový laser přesnější zacílení s menším nežádoucím tepelným přesahem bez větší koagulace. Výsledkem je rychlejší hojení a výraznější efekt ošetření.


Provedení zákroku

Zákrok se provádí ambulantně. Ošetření celého obličeje trvá přibližně 45min. Pro zmírnění citlivosti, bolestivosti se 50 minut před zákrokem aplikuje krém s lokálním anestetikem. Po ukončení se na kůži nanese hojivá mast.

Po zákroku

Bezprostředně po ošetření laserem může být viditelné mírné zbělení, zežloutnutí, zarudnutí, tečkovité krvácení kůže. Vše se zklidňuje během 5-7 dnů, dle typu zákroku. Nejvýraznější zčervenání a změny na kůži bývají 2-3 dny, z tohoto důvodu je vhodné si po ošetření naplánovat dny volna. Postupně dochází k novotvorbě kolagenu a vypnutí pleti. Podle charakteru původního problému, hloubce zákroku a individuální reakce pleti je možné ošetření opakovat. Subjektivně je popisován pocit jemného pálení. Po zákroku je nutné vícekrát denně aplikovat termální vodu a promazávat kůži lokálním léčivem (Framykoin ung.) Chlazení zmírňuje otok a bolestivost. Pokud již není pokožka poškozená, je možné aplikovat make-up, cca 5. den po ošetření.

Omezení po zákroku

Minimálně 8 týdnů po ošetření je nutné nevystavovat se slunečnímu záření. Je doporučována aplikace krému s vysokým UV faktorem (SPF 50+).