Chemický peeling ovocné kyseliny

Hlavním principem peelingu je chemické narušení povrchových vrstev kůže, rozvolnění vazeb mezi buňkami, usnadnění olupování povrchu kůže a stimulace regenerace pokožky, syntézy kolagenu a hydratace. K aplikaci se nejčastěji používají ovocné kyseliny, jejichž hlavním zástupcem je kyselina glykolová. Peeling je určen nejčastěji pro ošetření kůže s projevy akné, k omlazení pokožky, při odstraňování hyperpigmentací. Příznivý efekt je pozorován i u jiných kožních onemocnění.

Zákrok je vhodný pro klienty s hyperpigmentací, která je způsobena hormonálními změnami, tzv. melasma. Ošetření je možné na různých částech těla, nejčastěji se provádí na obličeji, zádech, krku a dekoltu.


Provedení zákroku

Po odstranění make-upu a očištění pleti se na obličej nanese ochranný krém kolem očních koutků a ústních koutků, kolem nosu. Oči jsou poté překryté čtverečkem z buničiny nebo gázou, která je navlhčena neutralizačním roztokem. Na kůži je pomocí štětečku aplikována glykolová kyselina, která je neutralizována roztokem dle reakce kůže. Během aplikace může být pociťováno pálení, štípání a svědění kůže. Po neutralizaci tyto pocity ustupují, na obličej nanesen hydratační krém.

Omezení po zákroku

Kůže ošetřované oblasti může být růžová, červená nebo se mohou vyskytnout i bělavá nebo zažloutlá místa. Během několika minut dochází ke zklidnění. Druhý den je většinou kůže klidná.

Ihned po zákroku není doporučována aplikace make-upu, 1 měsíc je nutné chránit kůži před UV zářením.


Máte zájem o zákrok? Neváhejte a kontaktujte nás