Cévní laser

Primárním cílem laserového paprsku Nd: YAG je červené krevní barvivo (hemoglobin). Když je energie absorbována do krve v cévce, vytváří se teplo a stěna cévky je ničena. Cévka odumře a tělo přirozeným procesem odstraní cévní tkáň stejným způsobem, jako odstraňuje modřiny. Vstřebávání cévní tkáně se u každého klienta liší. Při větším počtu neestetických cévek nebo u větších projevů je nutné zákrok opakovat.

Během ošetření je popisován pocit píchání. Bezprostředně po zákroku je kůže zarudlá, může být přítomen otok, který lze zmírnit chlazením. Ojediněle se mohou vytvořit drobné stroupky, které se postupně odloučí.

Pokud není pokožka poškozená, je možné aplikovat make-up. Minimálně 4 týdny po ošetření je nutné nanášet krém s vysokým UV faktorem (SPF 50+) a nevystavovat se slunečnímu záření. Efekt, konečný výsledek, lze zvýšit používáním speciální kosmetiky.

Ošetřují se jím drobné varixy dolních končetin, viditelné cévky v obličeji při růžovce, pavoučkové névy, hemangiomy, oheň (naevus flammeus), jizvy (hypertrofických a keloidních), virové bradavice, plíseň nehtů (onychomykóza), akné.

Nízkoenergetické novodobé využití cévního laseru

Velké využití, a to pouze u cévního laseru Fotona, našlo nízkoenergetické schéma ošetření (bezbolestné prohřívání podkoží až  podkožních měkkých tkání), kdy bezbolestně stimulujete tkáň k novotvorbě růstových faktorů, kolagenu, elastických vláken a při vyšší energii i termické lipolýze (odstraňování podkožního tuku). Nově se studuje jeho vliv na svalové spazmy a s nimi spojené bolesti především bolesti zad.